Antigénové testovanie v Gbeloch

Antigénové testovanie v Gbeloch
mobilné odberové miesto v Gbeloch oznamuje občanom, že dňa 4.7.2021 t.j. nedeľa bude prebiehať antigénové testovanie na COVID-19 v čase od 9:00 do 15:00 hod. Kedže štát, resp. MV SR nateraz neprepláca, resp. nepotvrdil preplácanie mestám a obciam, antigenové testovanie je za poplatok vo výške 11,90 EUR. Antigénové testovanie bude prebiehať bez potreby registrácie. Zaroveň oznamujú, že od budúceho týždňa okrem antigenového testovania spúšťajú v Gbeloch aj PCR testovanie. Cena bude 45 eur za PCR test, čo je momentálne najlepšia cena na trhu. Dni a časy budú upresnené v budúcom tyždni.
×

Poznámka

The was a problem converting the source image.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/brigada

Jarná brigáda ku dňu zeme

V sobotu 6.4.2019 obec uskutočnila prvú jarnú brigádu pod názvom „Upracme svoju obec a jej okolie“. Bolo vytipovaných niekoľko lokalít v okolí, ktoré sme plánovali vyčistiť. Na brigáde sa zúčastnilo 25 dobrovoľníkov, ktorí sa rozdelili na skupiny a vyčistili najviac znečistené lokality a svojím nasadením prispeli ku skrášleniu našej obce, okolia a životného prostredia. Aj keď brigádnikov neprišlo veľa, za 3,5 hodiny vyzbierali neuveriteľné množstvo odpadu. Najviac prekvapené boli deti, ktoré prišli pomôcť a nechápali, čo všetko môžu ľudia vyviezť do prírody. Vrecia plné odpadu sú pri cestách, obec zabezpečí odvoz. Táto brigáda sa konala prvý krát, radi by sme ju zopakovali, nakoľko je v okolí toľko odpadu, že je to až neuveriteľné s akou bezohľadnosťou sa človek vo svojom okolí stretáva. Vodiči áut, ktorí prechádzajú okolím si neodpustia, aby nevyhodili nejaký odpad alebo plné vrece odpadu. To isté je aj na bágri, na železničnej stanici, za železničnou stanicou, v blízkosti Moravy, na panskej a v celom okolí. Naučiť týchto ľudí k environmentálnemu cíteniu je beh na dlhé trate. Ale skúsime to a určite sa nám to spoločnými silami podarí. Touto cestou sa chcem srdečne poďakovať všetkým zúčastneným za to, že si našli čas a priložili ruku k dielu. Po brigáde bolo malé občerstvenie - guláš, ktorý navaril pán poslanec Ing. Berec. Som presvedčená, že nabudúce bude väčšia účasť a pripoja sa k nám aj členovia organizácií, ktoré pôsobia v obci.
Ešte raz veľké ĎAKUJEM patrí všetkým, ktorí sa zúčastnili brigády, pomohli prírode a skrášleniu okolia obce.
{gallery}brigada{/gallery}
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks