Antigénové testovanie v Gbeloch

Antigénové testovanie v Gbeloch
mobilné odberové miesto v Gbeloch oznamuje občanom, že dňa 4.7.2021 t.j. nedeľa bude prebiehať antigénové testovanie na COVID-19 v čase od 9:00 do 15:00 hod. Kedže štát, resp. MV SR nateraz neprepláca, resp. nepotvrdil preplácanie mestám a obciam, antigenové testovanie je za poplatok vo výške 11,90 EUR. Antigénové testovanie bude prebiehať bez potreby registrácie. Zaroveň oznamujú, že od budúceho týždňa okrem antigenového testovania spúšťajú v Gbeloch aj PCR testovanie. Cena bude 45 eur za PCR test, čo je momentálne najlepšia cena na trhu. Dni a časy budú upresnené v budúcom tyždni.

Zber použitých textílií, odevov a obuvi

Vážení občania,
Obec v spolupráci s občianskym združením EKOCHARITA SLOVENSKO SLOVENSKU, zabezpečila zber použitých textílií, odevov a obuvi. Zberné nádoby sú umiestnené na zbernom mieste.
Darovanie oblečenia do kontajnerov EKOCHARITA:
Darovaním oblečenia, topánok, hračiek, kníh, prikrývok posteľnej bielizne, bytového textilu, športových, školských, kancelárskych a domácich potrieb, hudobných nosičov, náradia, hudobných nástrojov, a pod. (vhodných ešte na ďalšie použitie) do EKOCHARITA kontajnera:
1. Pomôžete ľuďom bez domova a partnerskému psiemu útulku
2. Pomôžete prevádzkovať tuzemské EKOCHARITA regionálne krízové sklady oblečenia a textilu, kde v prípade živelných a iných pohrôm občianske združenie bezodplatne poskytuje ich obetiam materiálnu pomoc.
3. Pomôžete vytvoriť na Slovensku nové pracovné miesta
4. Pomôžete šetriť životné prostredie a podporíte dobrovoľníctvo
5. Podporíte využívanie teplovzdušných solárnych kolektorov, ktoré občianske združenie distribuuje
Vaše darované prebytočné oblečenie, o ktoré nebude zo strany charity záujem, bude predané recyklačným firmám a výťažok z predaja bude použitý na finančnú podporu slovenskej partnerskej charitatívnej organizácie. Združenie ďakujeme, že ste zmysluplne a nezištne vyprázdnili svoj šatník.
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks