Antigénové testovanie v Gbeloch

Antigénové testovanie v Gbeloch
mobilné odberové miesto v Gbeloch oznamuje občanom, že dňa 4.7.2021 t.j. nedeľa bude prebiehať antigénové testovanie na COVID-19 v čase od 9:00 do 15:00 hod. Kedže štát, resp. MV SR nateraz neprepláca, resp. nepotvrdil preplácanie mestám a obciam, antigenové testovanie je za poplatok vo výške 11,90 EUR. Antigénové testovanie bude prebiehať bez potreby registrácie. Zaroveň oznamujú, že od budúceho týždňa okrem antigenového testovania spúšťajú v Gbeloch aj PCR testovanie. Cena bude 45 eur za PCR test, čo je momentálne najlepšia cena na trhu. Dni a časy budú upresnené v budúcom tyždni.

Október - mesiac úcty k starším

Stalo sa už tradíciou, že si každoročne v októbri uctievame starších spoluobčanov. Na prejav úcty nestačí len 1. Október Svetový deň seniorov a následne celý október ako mesiac úcty k starším, kedy si pripomíname zásluhy starších spoluobčanov o náš dnešok. Úctu treba prejavovať počas celého roka. Nájdime si  čas, vľúdne slovo, úsmev pre starších neustále, nielen počas októbra. Nezabúdajme, že každému z nás pribúdajú roky. Neúprosne a neomylne ich prideľuje čas zo svojho náručia nám všetkým. Starnutie prichádza pomaly , nenápadne. Tak ako sa pominú letné dni, a znenazdania prichádza jeseň a my len hľadíme, čo sa to v prírode deje. Nedá sa tomu vyhnúť. Človek sa ocitá v jeseni života a v spomienkach sa obzerá do minulosti. A spomienky sú pestré ako tá príroda na jeseň. Hýri najkrajšími farbami, pomaly sa vytráca zeleň a nahrádza ju obyčajná šedá. Tak aj v spomienkach sa nájdu najkrajšie  prežité roky, ale aj vážne až smutné obdobia. Ceníme si vaše skúsenosti, životné múdrosti, vážime si  vlasy postriebrené šedinami, teplo v srdci . Krásu a pôvab vášmu životu dodávajú jedinečné okamihy šťastia, ktoré prežívate spolu so svojimi najbližšími, pretože každý z Vás je milovaný a každý z Vás je potrebný. Aj keď sa niekedy  na oblohe Vášho života rozprestrú  husté mraky, majte na pamäti, že za nimi sa ukrýva žiarivé slnko. Ďakujme aj za tie najjednoduchšie veci v živote – osudu, ľudom naokolo. Viac ako pol storočia kráčať bok po boku cestou života s človekom, ktorému ste povedali svoje ÁNO je dar. Je to osud, šťastie ale i veľké umenie, ktoré zvlášť v dnešnej dobe, charakteristickej rýchlymi a povrchnými vzťahmi, nadobúda nový význam. Dvanásť manželských párov  z našej obce to dokázalo. Pred 50, rokmi zasvätili život jeden druhému, a dnes zbierajú plody svojej lásky v podobe vzájomnej blízkosti a opory manželia: Štefan a Mária Studeničovi,Bohumír a Oľga Krídlovi, Eduard a Valéria Lánikovi,Miroslav a Klára Krchňákovi. Bok po boku stoja manželia, ktorý sa dožili 55 rokov spoločného života : Stanislav a valéria Strakoví,Martin a Mária Bartaloví, Anton a Božena Trubirohoví, Milan a Valéria Trčkoví. Vernosť a lásku pred 60 rokmi si sľúbili manželia Anton a Anna Puškáčoví a Otto a Helena Valachovičoví. Pred 63 rokmi si povedali svoje áno manželia Kliment a Štefánia Hačundoví a 64 rokov stoja pri sebe v dobrom i zlom a spolu prekonávajú aj ťažšie chvíle manželia Konštantín a Mária Bartaloví.

Milí jubilanti uplynulo už veľa rokov od chvíle, keď ste uzavreli manželstvo, keď ste si sľúbili vernosť a lásku. Skláňame sa pred vami , pretože si uvedomujeme ako ste v skutočnej manželskej láske a vzájomnom porozumení riešili problémy a ako ste vedeli byť vzorom nielen svojim deťom ale aj ostatným. Prajem Vám aby ste aj v nasledujúcich rokov  nachádzali v sebe oporu a aby ste boli jeden druhému tým, čím ste boli doteraz.

logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks