Antigénové testovanie v Gbeloch

Antigénové testovanie v Gbeloch
mobilné odberové miesto v Gbeloch oznamuje občanom, že dňa 4.7.2021 t.j. nedeľa bude prebiehať antigénové testovanie na COVID-19 v čase od 9:00 do 15:00 hod. Kedže štát, resp. MV SR nateraz neprepláca, resp. nepotvrdil preplácanie mestám a obciam, antigenové testovanie je za poplatok vo výške 11,90 EUR. Antigénové testovanie bude prebiehať bez potreby registrácie. Zaroveň oznamujú, že od budúceho týždňa okrem antigenového testovania spúšťajú v Gbeloch aj PCR testovanie. Cena bude 45 eur za PCR test, čo je momentálne najlepšia cena na trhu. Dni a časy budú upresnené v budúcom tyždni.

Stavanie mája

V máji, vie to mladá cházka
V celom svete kvitne láska.
Mesiac máj patrí všetkým zaľúbeným. Májové slávnosti sú plné tradičných zvykov. Máj je obdobie lásky a zrodu nového života. Stavanie májov patrí azda medzi najromantickejšie tradície, ktoré sa u nás viažu k ročným obdobiam. Už po stáročia sa vybrali mládenci do lesa , aby si tam každý pre svoje milované dievča vyťal najkrajší strom. Kedysi sa stavali máje v noci, ticho a tajne, neskôr hlučne s veselou muzikou. Dnes sa sadí tento symbol života symbolicky v našej obci, aby nám pripomenul dávne tradície predkov. Je veľmi príjemné konštatovať, že pokračujeme v tradícii našich predkov. Nech je mája symbolom života, ktorý zrodila jar. Nech je symbolom našej nádeje, že všetky tiene, ktoré nás trápili a sužovali sa stratia v jej slnku. Za ústretovosť a pomoc pri zabezpečovaní a stavaní máje úprimne a srdečne ďakujem členom dobrovoľného hasičského zboru a dobrovoľníkom z našej obce.
Anna Krídlová
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks