Antigénové testovanie v Gbeloch

Antigénové testovanie v Gbeloch
mobilné odberové miesto v Gbeloch oznamuje občanom, že dňa 4.7.2021 t.j. nedeľa bude prebiehať antigénové testovanie na COVID-19 v čase od 9:00 do 15:00 hod. Kedže štát, resp. MV SR nateraz neprepláca, resp. nepotvrdil preplácanie mestám a obciam, antigenové testovanie je za poplatok vo výške 11,90 EUR. Antigénové testovanie bude prebiehať bez potreby registrácie. Zaroveň oznamujú, že od budúceho týždňa okrem antigenového testovania spúšťajú v Gbeloch aj PCR testovanie. Cena bude 45 eur za PCR test, čo je momentálne najlepšia cena na trhu. Dni a časy budú upresnené v budúcom tyždni.

Rok na dedine

Naša krajina je mimoriadne bohatou krajinou na ľudové zvyky a tradície. Čo dedina to iné zvyky. Aj naša obec prispieva do kultúrneho dedičstva svojimi zvykmi a tradíciami. A preto našim cieľom je zachovávať tieto zvyky a tradície, čo nám tu naši predkovia zanechali, pretože dnešná mládež a deti poznajú z toho len veľmi málo. Tieto zvyky zostali iba v piesňach a tancoch a pripomínajú nám to len vystúpenia folklórnych súborov. Pre nás je veľmi dôležité aby sme na tieto zvyky a tradície nezabúdali a naďalej zachovávali pre ďalšie generácie. Aj pre to, že sú súčasťou kultúry nášho národa. Dňa 29.1.2017 naša obec v spolupráci s folklórnym súborom Bročan pod vedením pani Marcely Antálkovej pripravila v rámci cyklu „ROK NA DEDINE“ program v kultúrnom dome, ako počas roka prebiehali jednotlivé zvyky a tradície, ako zber sena, hody a dožinky. V prestávkach vystúpení prítomných na počúvanie a tanec obveseľovala cimbálová muzika Hudci z Podluží, a ako sprievodný program sa predstavil pán Tureček s ochutnávkou vína. Určite všetci prítomní zažili krásny kultúrny zážitok.
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks