Antigénové testovanie v Gbeloch

Antigénové testovanie v Gbeloch
mobilné odberové miesto v Gbeloch oznamuje občanom, že dňa 4.7.2021 t.j. nedeľa bude prebiehať antigénové testovanie na COVID-19 v čase od 9:00 do 15:00 hod. Kedže štát, resp. MV SR nateraz neprepláca, resp. nepotvrdil preplácanie mestám a obciam, antigenové testovanie je za poplatok vo výške 11,90 EUR. Antigénové testovanie bude prebiehať bez potreby registrácie. Zaroveň oznamujú, že od budúceho týždňa okrem antigenového testovania spúšťajú v Gbeloch aj PCR testovanie. Cena bude 45 eur za PCR test, čo je momentálne najlepšia cena na trhu. Dni a časy budú upresnené v budúcom tyždni.

Výstava ovocia, zeleniny a kvetov 1.10 2017

V nedeľu 1.októbra 2017 sa v miestnom kultúrnom dome konala výstava ovocia, zeleniny a kvetov. Súčasťou výstavy bola prehliadka pokrmov, pripravených z ovocia alebo zeleniny, spojená s ochutnávkou. Žiaci 6. ročníka ZŠ spestrili výstavu tekvicami vyzdobenými kvetmi, prútím, drevenou kôrou, gaštanmi a lístím. Spolu vytvorili košík, vozík, smajlík, kočík a tragač. Zorganizovali aj výstavu výtvarných prác so záhradkárskou tematiku.
Na výstave sa zúčastnilo 26 vystavovateľov, ktorí vystavovali 170 vzoriek. Na prezentácii
jedál sa zúčastnilo 14 žien s 19 druhmi jedla. Detský súbor Brodčánek zatancoval niekoľko ľudových tancov, ktoré sú spojené s piesňami o záhradkách, ovocí, zelenine aj kvetoch.
Výbor Zväzu záhradkárov a Únie žien ďakujú všetkým vystavovateľom za ochotu podeliť sa so spoluobčanmi s výsledkami svojej práce. Všetkým, ktorí si prišli výstavbu pozrieť, ďakujú za ich záujem. Na výstave boli ocenení pestovatelia za svoje vzorky. Pán Anton Čulen získal najvyššie ocenenie Jablko výstavy za jablko odrody Rubinola. Druhé miesto za jablko odroda Jonatan získal pán Milan Hladík, tretie miesto za jablko odroda Gold spúr dostal pestovateľ Dušan Hladík. Za vystavené hrušky získali: I. miesto odroda Boscová fľaša pestovateľ p. Anton Čulen, II. miesto odroda Lukasova pestovateľ Milan Hladik, III. miesto odroda Parížanka pestovateľ Milan Karnoš. V pestovaní zeleniny získali ocenenie I. miesto p. Ján Papanek za papriku odroda kápia II. miesto pani Jana Čepková za piknikový kôš, III. miesto pán Milan Štvrtecký za pór. Za kvetinové kreácie boli ohodnotené ich autorky, a to: I. miesto získala pani Zuzana Hesková za jesennú väzbu, II. miesto p. Hana Knapová za kombinované väzby, III. miesto p. Iveta Trčková tiež za jesennú väzbu. O jedlách rozhodli ochutnávači takto: za najlepšiu potravinu označili šťavu z dyne hokaido dochutenú zázvorom. Pripravila p. Anna Papanková. Druhé miesto získali mrkvové zákusky od p. Lenky Gulíškovej. Tretie miesto určili slivkovo-makovému koláču od p. Eleny Čulenovej. V utorok 3.októbra sa otvárala v Senici okresná výstava Plody Záhoria. Už niekoľko rokov sa na tejto výstave zúčastňujú úspešne aj naši pestovatelia. V oblasti pestovania hrušiek uspel pán Milan Hladík. Jeho hruška odrody Lukasova získala cenu Hruška výstavy. V kategórii jabĺk I. miesto zo 165 vystavovaných vzoriek získalo jablko Gold spúr, ktoré vypestoval pán Dušan Hladík. V oblasti pestovania zeleniny získala I. miesto pani Helena Kuklišová za papriku odroda Majka. Blahoželáme všetkým k ich pestovateľským úspechom. Súbežne s výstavou prebiehala súťaž žiakov ZŠ aranžovaní. Boli udané dve témy a to plody zo záhrady a veniec alebo kytica k pamiatke zosnulých. Za našu organizáciu sa účastnili 3 žiačky z našej ZŠ a 2 zo ZŠ v Kútoch, umiestnili sa na 4. až 8. mieste.
Za organizátorov Lýdia Polčinová, Marcela Antálková, Helena Kuklišová.
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks