Antigénové testovanie v Gbeloch

Antigénové testovanie v Gbeloch
mobilné odberové miesto v Gbeloch oznamuje občanom, že dňa 4.7.2021 t.j. nedeľa bude prebiehať antigénové testovanie na COVID-19 v čase od 9:00 do 15:00 hod. Kedže štát, resp. MV SR nateraz neprepláca, resp. nepotvrdil preplácanie mestám a obciam, antigenové testovanie je za poplatok vo výške 11,90 EUR. Antigénové testovanie bude prebiehať bez potreby registrácie. Zaroveň oznamujú, že od budúceho týždňa okrem antigenového testovania spúšťajú v Gbeloch aj PCR testovanie. Cena bude 45 eur za PCR test, čo je momentálne najlepšia cena na trhu. Dni a časy budú upresnené v budúcom tyždni.

Mikuláš

Sample Image Predzvesťou blížiacich sa vianočných sviatkov boli vždy symboly v podobe postáv Deda Mráza, Mikuláša alebo Santa Klausa. Aj keď sa Perinbaba so svojou snehovou perinou v tomto roku akosi pozabudla a prišla až po Vianociach, Mikuláš si svoje povinnosti plnil vzorne.

Hneď zrána 5. decembra 2008, v piatok, Mikuláš spolu so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom zavítali do Základnej školy v Brodskom, aby pozdravili všetkých žiakov a zamestnancov našej školy a odovzdali im sladkosti. Aj keď sú starší žiaci na mikulášsku nádielku zvyknutí, prváčikovia prichádzali ku košu so sladkosťami s malou dušičkou. Deti sa Mikulášovi odmenili piesňami i básničkami. Poniektorí si boli vedomí, že majú čo zlepšiť a naprávať vo svojom správaní. Čert nezbedníkom pohrozil, že vie o ich nezbednostiach. Ale keďže riadil Mikuláš - dobrý deduško, prižmúril oko a všetci dostali sladkosti a nie obávané uhlie a palicu.

logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks