Antigénové testovanie v Gbeloch

Antigénové testovanie v Gbeloch
mobilné odberové miesto v Gbeloch oznamuje občanom, že dňa 4.7.2021 t.j. nedeľa bude prebiehať antigénové testovanie na COVID-19 v čase od 9:00 do 15:00 hod. Kedže štát, resp. MV SR nateraz neprepláca, resp. nepotvrdil preplácanie mestám a obciam, antigenové testovanie je za poplatok vo výške 11,90 EUR. Antigénové testovanie bude prebiehať bez potreby registrácie. Zaroveň oznamujú, že od budúceho týždňa okrem antigenového testovania spúšťajú v Gbeloch aj PCR testovanie. Cena bude 45 eur za PCR test, čo je momentálne najlepšia cena na trhu. Dni a časy budú upresnené v budúcom tyždni.
×

Poznámka

The was a problem converting the source image.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/fasang_2018

Fašiangovanie v Brodskom

„Pod šable, pod šable, múj miuí pane, dajte nám suaniny jako dvje duaňe.

Ani sme sa nenazdali a po vianočnom období nám klope na dvere Veľká noc. Ale pred ňou je obdobie fašiangov, ktoré sú obdobím od Troch kráľov až do polnoci pred Popolcovou stredou. V minulosti sa práve tento čas ľudia snažili využiť na veselosť a zábavu. Fašiang končí pochovávaním basy. A tak sa aj naša obec Brodské rozlúčila s obdobím tancovačiek. Folklórny súbor Brodčané, sprevádzaný fašiangovými maskami oživil zabudnutú tradíciu fašiangov v našej obci a s veselou chasou chodili od domu k domu s dychovou hudbou Záhorácki muzikanti. V kultúrnom dome roztancovali celú sálu, kde bola pripravená zabíjačková hostina, ktorú pripravil obecný úrad. Každý si prišiel na svoje, či už tí najmladší, stredná generácia alebo dôchodcovia. Folklórny súbor sa predviedol scénkou o fašiangoch. Veselie a dobrá zábava sa končila pochovávaním basy. Tešili sme sa bohatej účasti a dúfame, že takýmto spôsobom budeme uchovávať naše zvyky a tradície pre ďalšie generácie. Touto cestou chceme srdečne poďakovať dobrovoľníkom, ktorí neváhali a venovali veľa zo svojho času a súkromia a celému folklórnemu súboru na čele s pani Marcelou Antálkovou za ich kultúrny program.
Anna Krídlová, starostka obce
{gallery}fasang_2018{/gallery}
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks