Antigénové testovanie v Gbeloch

Antigénové testovanie v Gbeloch
mobilné odberové miesto v Gbeloch oznamuje občanom, že dňa 4.7.2021 t.j. nedeľa bude prebiehať antigénové testovanie na COVID-19 v čase od 9:00 do 15:00 hod. Kedže štát, resp. MV SR nateraz neprepláca, resp. nepotvrdil preplácanie mestám a obciam, antigenové testovanie je za poplatok vo výške 11,90 EUR. Antigénové testovanie bude prebiehať bez potreby registrácie. Zaroveň oznamujú, že od budúceho týždňa okrem antigenového testovania spúšťajú v Gbeloch aj PCR testovanie. Cena bude 45 eur za PCR test, čo je momentálne najlepšia cena na trhu. Dni a časy budú upresnené v budúcom tyždni.

70. výročie oslobodenia obce Brodské

70. výročie oslobodenia obce Brodské

V kalendári dejín obce Brodské má nezabudnuteľné miesto 8. apríl 1945, v tento deň občania Brodského privítali vytúženú slobodu. Dňa 8. apríla 2015 sme si túto historicky významnú udalosť pripomenuli pietnym aktom kladenia venca k pomníku padlých a tichou spomienkou na všetkých, ktorí sa pričinili o našu slobodu. 

Fašiang 2015

Pod šable, pod šable, múj miuí pane, dajte nám suaniny jako dvje duaňe.

Ani sme sa nenazdali a po vianočnom období nám pomaly klope na dvere veľká noc. Ale ešte pred ňou je tu obdobie fašiangov.  Fašiangy sú obdobím od Troch kráľov až do polnoci pred Škaredou stredou tzv. popolcovou stredou. V minulosti sa práve tento čas ľudia snažili všestranne využiť na veselosť a zábavu a vlastne bolo všetko dovolené. Fašiang končí pochovávaním basy. Aj naša dedina sa  po určitej prestávke  stala súčasťou týchto zvykov a pripojila sa k reťazcu tradícií. A tak sme sa rozlúčili s obdobím tancovačiek a plesov. Folklórny súbor Bročané, sprevádzaný fašiangovými maskami  oživuje zabudnutú tradíciu fašiangov v našej obci a s veselou chasou chodili  od domu k domu s dychovou hudbou  Slovácká kapela pod vedením pána Horňáčka.  Veselie a dobrá zábava sa končila pochovávaním basy.

Veľká vďaka patrí celému súboru a dobrovoľníkom ,ktorí neváhali a venovali  veľa zo svojho času a súkromia práve v prospech nás všetkých. Som rada, že  sa mi podarilo združiť našich spoluobčanov a tak opäť vdýchnuť život a pripomínať si dávno zabudnuté zvyky a tradície v našej obci.  Je to záväzok do budúcna, aby sme si túto  tradíciu udržiavali, učili naše deti a mládež a ďalej ju rozvíjali. Verím, že sa tradícia fašiangov podarí udržať aj v budúcnosti.

Anna Krídlová

Čítať ďalej: Fašiang 2015

Október mesiac úcty k starším

Jeseň je krásna, jeseň je dar, lebo je obdobím zbierania plodov zeme, ktorú zušľachtili pracovité ruky človeka. Lesy sú oblečené do teplých zlatých farieb, všetko je jasné, priezračné a čisté. Strieborné nitky babieho leta splietajú lúče skúpeho slnka. V tejto krásnej jeseni si aj naša obec pripomenula stretnutím seniorov v kultúrnom dome, že mesiac október je mesiacom úcty k starším. Pri tejto príležitosti boli pozvané manželské páry, ktoré sa dožili 50,55,60 a viac spoločných rokov života. Pre všetkých bola pripravená kytica vďaky a úcty, poskladaná z hovoreného slova, hudby, spevu a vystúpenia klientov nášho domova  seniorov. Našich seniorov prišli pozdraviť aj zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja.

Čítať ďalej: Október mesiac úcty k starším

X. ročník prehliadky dychových hudieb

Dňa 23.8.2014 sa konal jubilejný 10. ročník prehliadky dychových hudieb, kde vystúpili: dychová hudba MORAVANKA pod vedením pána Jána Slabáka; dychová hudba ŠOHAJKA pod vedením pána Ducháčka a dychová hudba MÁJOVANKA pod vedením pána Solárika. V programe vystúpil aj folklórny súbor z Brodského. Aj napriek nepriaznivému počasiu strávili diváci prehliadky krásne popoludnie. Chceme poďakovať občianskemu združeniu PRO ZÁHORÍ za bezplatné zapožičanie skákacieho hradu pre deti. Ďakujeme všetkým zúčastneným, že prišli podporiť toto krásne podujatie.

Čítať ďalej: X. ročník prehliadky dychových hudieb

logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks