Antigénové testovanie v Gbeloch

Antigénové testovanie v Gbeloch
mobilné odberové miesto v Gbeloch oznamuje občanom, že dňa 4.7.2021 t.j. nedeľa bude prebiehať antigénové testovanie na COVID-19 v čase od 9:00 do 15:00 hod. Kedže štát, resp. MV SR nateraz neprepláca, resp. nepotvrdil preplácanie mestám a obciam, antigenové testovanie je za poplatok vo výške 11,90 EUR. Antigénové testovanie bude prebiehať bez potreby registrácie. Zaroveň oznamujú, že od budúceho týždňa okrem antigenového testovania spúšťajú v Gbeloch aj PCR testovanie. Cena bude 45 eur za PCR test, čo je momentálne najlepšia cena na trhu. Dni a časy budú upresnené v budúcom tyždni.

Výsledok celoplošného testovania v sobotu 31.10.2020

Za celý priebeh dnešného testovania na COVID-19 bolo v našej obci pretestovaných 1317 občanov. Testovanie prebehlo bez komplikácií. Ďakujeme testovacím tímom za profesionalitu a občanom za trpezlivosť a rešpektovanie pokynov pri priebehu testovania. V nedeľu pokračujeme!!

Celoplošné testovanie na COVID-19 - odberné miesta a harmonogram - AKTUALIZÁCIA!!!

Vážení občania,
 
od soboty 31.10.2020 do nedele 1.11.2020 nás čaká prvá fáza plošného testovania na COVID-19. Testovanie bude prebiehať v priestoroch Kultúrneho domu v Brodskom, kde budú zriadené dve odberné miesta. Počet odberných miest je určený podľa počtu volebných okrskov v jednotlivých obciach a mestách. Kultúrny dom bol určený preto lebo spĺňa všetky požiadavky, ktoré boli určené pre odberné miesta a objekt bol schválený určenými inštitúciami.

Čítať ďalej: Celoplošné testovanie na COVID-19 - odberné miesta a harmonogram - AKTUALIZÁCIA!!!

Celoplošné testovanie na COVID-19

Vážení spoluobčania,
 
Celoplošné testovanie bude prebiehať v termínoch 30.10. až 1.11.2020 a 6.11. až 8.11.2020. Testovanie sa uskutoční v priestoroch Kultúrneho domu, kde budú zriadené dve odberné miesta. Za obec pripravíme všetko, čo sa bude od nás vyžadovať, na čo najlepšie splnenie úloh, ktoré nás čakajú aj keď je momentálne situácia neľahká, nakoľko všetci pracovníci obecného úradu sú v nariadenej karanténe. Budeme sa snažiť všetko, čo najlepšie odhadnúť, ale istotne budeme aj improvizovať a to najlepšie ako vieme.
 
Zároveň, žiadam a prosím dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní zúčastniť sa a spolupracovať pri zabezpečení priebehu celoplošného testovania COVID-19 v dňoch 30.10. – 01.11.2020 (piatok – nedeľa) a v dňoch 06.11. – 08.11.2020 (piatok – nedeľa) ako administratívna výpomoc, aby sa prihlásili telefonicky na 0905 277 398 alebo mailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Bližšie informácie poskytneme pri osobnej komunikácii.
Ďakujem tým, ktorí sa mi už dnes hlásili, že ak bude treba prídu pomôcť. Zrejme to budeme potrebovať. Za Vašu ochotu pekne ďakujeme.
Viac informácií budeme priebežne zverejňovať.
 
Všetky dostupné informácie k celoplošnému testovaniu sú uvedené na webovej stránke https://www.somzodpovedny.sk/
 
Inštruktážne videá ako bude prebiehať testovanie na COVID-19 https://spolocnazodpovednost.mil.sk/94019/

Potvrdenia o žití

oznamujeme poberateľom dôchodkov, že z dôvodu karantény na obecnom úrade, nie je možné overiť podpis na potvrdeniach o žití. Po preverení u Českej správy sociálneho zabezpečenia Vám oznamujeme, že Tlačivá môžete zasielať bez overenia podpisu s uvedením objektívneho dôvodu. Ako dôvod do tlačiva treba dopísať: "Zatvorenie obecného úradu z dôvodu karantény Covid-19". Takto podpísané tlačivo môžete zasielať poštou alebo elektronicky na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..
 
Vyjadrenie Českej správy sociálneho zabezpečenia:
V případě, že z objektivních důvodů – v souvislosti s pandemií COVID-19 – nelze podpis důchodce na potvrzení o žití úředně ověřit (příslušné instituce a úřady jsou zavřené) nebo nefungují poštovní služby, pak lze výjimečně akceptovat zaslání potvrzení o žití podle pravidel v období pandemie, tj. důchodce potvrzení o žití vytiskne, vyplní, podepíše jej vlastnoručním podpisem, naskenuje a zašle jej e-mailem na elektronickou adresu podatelny ČSSZ Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Tyto objektivní důvody však musí důchodce v potvrzení o žití výslovně uvést.
Zároveň podotýkám, že situace se stále vyvíjí a je možné, že v mezidobí dojde k přijetí opatření tak, jako v první vlně pandemie. Doporučuji proto sledovat internetové stránky ČSSZ – www.cssz.cz
 

Obecný úrad - karanténa

oznamujeme občanom, že z dôvodu karantény je obecný úrad minimálne do 29.10.2020 zatvorený. V nutnosti adresujte svoje požiadavky na e-mailové adresy: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo kontaktujte tel. čísla 0905 277 398,  0910 925 043, 0905 401 707.

logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks